Elektroniği nereden öğrenebilirim

Başlatan kralonur, 07 Haziran 2015, 16:55:43

kralonur

Merhaba arkadaşlar ben lise öğrencisiyim elektronik okumuyorum ama hobi olarak ilgim var ufaklıktan beri uğraşırım öylesine artık biraz daha öğreneyim diye aliexpress den arduino setleri aldım 57 dolar gitti orası tamam zaten pc programlama ile uğraştım arduino zor gelmeyecektir çok yalnız sorun şurada dediğim gibi öylesine uğraştığım için
Dirençler nerede ne kadar değer kullanılır bobin ne zaman işe yarar transistor nasıl kullanılır , kondansatör berede kullanılır neye göre kullanılır bunları hiç bilmiyorum internete baktım ama düzgün birşey bulmadım hiç bunları nasıl öğrenebilirim acaba ? Çok merak ediyorum.
Mesela bu sabah potansiyometre yaktım duman çıktı neden çıktı hiçbir fikrim yok öylesine adaptörü bağladım potansiyometreyle lede bir süre çalıştı sonra duman çıktı mesela bubları nasıl engellerim falan ? Bunları nereden öğrenebilirim teşekkürler

Gökhan BEKEN

Bu iş okumaktan ve deney yapmaktan geçer. Temel elektronik kitabı alın okuyun.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

Kabil ATICI

meslek edindirme kurslarının kitapları vardır. Oradan başlayabilirsin.
İnternette istemediğiniz kadar gani bilgi var. Tek yapılması gereken okumak.

Bulabilirsen meslek lisesi kitapları işini görebilir. Daha ilerisi devre teorisi analiz ve sentezi konularına girer.

Ne yazık ki, daha kestirmesi icat edilmedi.
ambar7

Recep METE

Arduino setleri almışsın, bu nedenle temel arduino öğreten kitaplarla başlayabilirsin.Orada anlatılan temel devreleri kurup deneyerek o dediğin elemanları öyle bir öğreniyorsun ki sen de farkına varmıyorsun.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

ayhani

Alıntı yapılan: kralonur - 07 Haziran 2015, 16:55:43
Merhaba arkadaşlar ben lise öğrencisiyim elektronik okumuyorum ama hobi olarak ilgim var ufaklıktan beri uğraşırım öylesine artık biraz daha öğreneyim diye aliexpress den arduino setleri aldım 57 dolar gitti orası tamam zaten pc programlama ile uğraştım arduino zor gelmeyecektir çok yalnız sorun şurada dediğim gibi öylesine uğraştığım için
Dirençler nerede ne kadar değer kullanılır bobin ne zaman işe yarar transistor nasıl kullanılır , kondansatör berede kullanılır neye göre kullanılır bunları hiç bilmiyorum internete baktım ama düzgün birşey bulmadım hiç bunları nasıl öğrenebilirim acaba ? Çok merak ediyorum.
Mesela bu sabah potansiyometre yaktım duman çıktı neden çıktı hiçbir fikrim yok öylesine adaptörü bağladım potansiyometreyle lede bir süre çalıştı sonra duman çıktı mesela bubları nasıl engellerim falan ? Bunları nereden öğrenebilirim teşekkürler

E-kitabımı incele

http://www.1amper.com/ekitap/elektronik.zip

http://www.megep.meb.gov.tr/?page=moduller linkinden üste ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİNİ seçin
Altta ders olarak Elektrik Elektronik Esasları seçip çıkan modülleri indirip okuyun.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

kralonur

Hepinize teşekkürler arkadaşlar bakıcam kitaplara