pickit2 de sorun

Başlatan sifirzero, 14 Ocak 2016, 23:09:29

sifirzero

pickit 2 de hex seçiyorum programlama yaparken program go to wizart ekranı çıkıyor ve yükleme yapmıyor.takılıyor sonra yanıt vermiyor diyor. nerede hata yapıyorum arkadaşlar.pickit 2 mi bozuk acaba direnc.net ten aldım.os yükledim sürüm 2.61 yükledim calibre ayarınıda yaptım.
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

sifirzero

Arkadaslar yardim edebilirmisiniz
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

t2

Operating system 'in  PROGRAMMER-TO-GO için olanını yüklediğiniz anlaşılıyor.
Yanlış işletim sistemi yüklenmiş

Download Operating system seçerek   PK2V023200.hex yükleyin.

Benim bilgisayarda bu hex,
C:\Program Files (x86)\Microchip\PICkit 2 v2
klasörü içindeymiş.

Operating system 1 kere yüklenir. bozulmadıkça veye gerek olmadıkça tekrar yüklenmez.

Programlama yapmak için import hex seçilir.

sifirzero

Dedigini yaptim olmadi.pic i seciyorum sinra hex i seciyorum programmer to go diyorum ileri seceneklerden sonra takiliyor.write secenegine bastigimda no divice detected yaziyor

t2

programmer to go  Bilgisayarsız programlama yapmak içindir. Amacınız bu mu ki? Niçin programmer to go seçiyorsunuz?

Hexi pice yazmak için write tiklanir.

sifirzero

Write tikladigimda ise no divice detected yaziyor

sifirzero

arkadaşlar yardım edermisiniz yoksa ürünü geri göndercem

t2

Nasıl yardım edelim?

sifirzero

sorunu çözemedim pickit 2 de pic e hex atan varsa yardımcı olurmusnuz.

t2

işletim sistemi bozuk ise,  doğru işletim sistemi yüklemeniz gerek. Download operation system ile önceki mesajlarda bahsettiğim Hexi yukleyin. Sürekli yapılacak işlem değil. 1kere yapın. Sonra bu iş bitince pickit2 connected  diyecektir.

Sonra, Programlanacak Pici yerine Doğru şekilde takın. Check communication deyin. Pic algilanarak, model numarası görünmesi gerek. Tabi otomatik algılama kapatılmamis olması gerek.

Pici doğru algilayabildiyseniz, import hex ile Hexi seçip write ile programlayin.

mc_307

Hangi pic e ne atiyorsunuZ. Pickit2 yi pcye takinca pc göruyormu....
Gorüyorsa soketteki pici taniyormu.

Bazı picleri elle secmek lazim!!!
Birde sokete dogru takıyormusunuz. Bazi piclerin ayak sayisina göre takilişı farklıdır.
Resim video vs. Atarsaniz daha hızlı ve net yardımcı olabilir....