RN-171 wiFly http server hakkında

Başlatan kantirici, 10 Mart 2016, 08:56:09

kantirici

Merhaba arkadaşlar. Wifly RN-171 modül ile denemeler yapıyorum.

Modülü web server modunda kullanıyorum ve firefox tarayıcı ile modüle bağlanıp get isteğini alıp isteği cevaplayıp bağlanıtıyı sonlandırıyorum  ve site tarayıcıda görünüyor.

Yapmak istediğim tüm sayfayı yenilemeden bazı değerleri değiştirmek olduğundan ajax ile denemeler yapıyorum.

Bu durumda bağlantıyı "keep alive" yapıyorum ve siteyi gönderiyorum. Fakat bu durumda örneğin sitedeki bir butona bastığımda get komutunu modül çıkışından alamıyorum. Bağlanıtyı "close" etmeden veya tarayıcıda sayfayı yenilemeden ikinci bir get isteği alamıyorum.

Bu işi nasıl yapabilirim ?

kantirici

up.

@MrDarK hocam sen sanki bu modül ile çalışmıştın. Bu konu hakkında bilgin var mı acaba ?

MrDarK

Hocam selam; Bu ürünle çalışmadım. Bluetooth versiyonu olan RN 42 ile daha önce bir çalışmam olmuştu. Fakat probleminize bakacak olursak, RN-171 GET veriyi aldıktan sonra ve siz siteyi bastıktan sonra soketini kapatıyor. Yoksa butona basıp yeni çağrı yaptığınızda o komudu görebilmeniz gerekirdi. Konfigürasyon ayarları ile ilgili bir sıkıntınız oluyor olmasın acaba ?
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

kantirici

Merhaba hocam;

Normalde soket açık kalıyor, tüm cevap gönderilince bağlantıyı ben sonlandırıyorum. Bağlantı sonlandırılmadan karşı taraf (tarayıcı) kodların bitmediğini düşünüp siteyi ekrana basmıyor, siteyi yüklemeye devam ediyor. Bundan dolayı bağlantıyı kapatıyorum.

Ama tarayıcı üzerinden butona bastığımda tekrar bağlantı açılıp get verisini almam gerekmez mi ? Evet haklısın ayarlarda bir eksiklik olabilir.