İnternet röle kontrolu

Başlatan forzac, 12 Eylül 2016, 17:43:45

forzac

Arkadaşlar merhaba bitirme projemle ilgili sizden yol göstermemizi istiyorum. 3 tane birbirinden uzak alanda ornegin bursa istanbul ankara da 3 farklı rölenin kontrolünü yapicam. İnternet üzerinden olacak bu sistem. Wi-fi modülü kullanacağım sanırım fakat internette 10 liraya da 300 liraya da wi-fi modül var. Mikroişlemci kullanmak istiyorum fakat raspberry pi yada plc de bi seçenek olarak düşünüyorum. Sizce hangisi daha iyi olur? Ornegin internetten 1 değeri değeri gönderdiğimde ankaradaki röle aktif olacak. Nasıl bir yol izlemeliyim.

35Murat35

ESP8266 modülünü kullanabilirsin fiyatı gayet uygun. İşlemciye gerek kalmadan modülü doğrudan programlayıp IO pin'inden röleyi kontrol edebilirsin.
Hatta örneklerinde röle kontrolü uygulaması bile vardı sanırım.

elektronart

İzmir'deysen İzmir Hackerspace bu konuda birşeyler yapıyor. Gidip destek alabilirsin. Değilsen web sayfalarından örnek kodlarına ulaşabilirsin.
Açık Elektronik

Abdullahtekin

Raspberry pi raspbian da  mevcut sayfasını editleyip yapabilirsin. Webiopi yi de bi araştır hala destek veriyor mu bilmiyorum.
Raspbian da php eklentilerini kurman lazım. Hatta php ile ben sifirdan yapmıştım zor değil.

aladdn07

rasbery pi 3 ile istediğin yerden windows 10 iot ile çok rahat röle kontrol edebilirsin ister udp ister tcp ile istersende wep page gibi bişey tasarlayıp yapabilirsin sana kalmış internete çıkmak izinlere takılmazsın yok ucuz olsun diyorsan esp2866 wifi modulu ama internet güvenlik duvarı falan port yönlendirmesi gibi biraz ugraştıyor ama ucuz sonra enc28 veya w5100 arduino ile hazır kutuphane ile a internet güvenlik duvarı falan port yönlendirmesi gibi biraz ugraştıyor buda ama espden biraz tuzlu ama kablolu olarak çalışıyor...

Murat Mert

S.A.
Esp yi arduino da yazıp web sayfası üzerinden de kontrol edebilirsin bir arayüz yazarak da kontrol edebilirsin.
mert07