Digital saat şeması arıyorum yardım lütfen!

Başlatan obilgi, 10 Ekim 2005, 15:39:49

obilgi

7 segment displaylerle veya led diyodlarla yapılmış digital saat şemaları atabilirseniz çok memnun olacağım. Özellikle denenmiş şemalar maliyet açısından iyi olur.

Teşekkürler

teknikelektronikci

mail adresini verirsen atarım bende daha önceden picprojeden indirmiştim ama şimdi linkini bilmiom okeee (hem saat hem derece, segmentli)
                                                                          teknikelektronikci
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

teknikelektronikci

aşağıdaki adrese upload ettim oke
http://rapidshare.de/files/2559797/SAAT-TERMO.rar.html
bu adreste vardı aynısı ama linki bilmiodum kendim şimdi aynı isimle bilgisayarımdan upload ettimm
                                                                 teknikelektronikci
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

obilgi

Link için teşekkür ederim. Forumda aramalarımda bu dosyaların yeni veryonunu yapan arkadaşın verdiği linkten indirmiştim. Acaba yapıp çalıştıran oldumu. Sormamım nedeni şu işin aslı ilk defa pic le bir devre yapıcam. Yapıpta çalıştıramassam diye korkuyorum. Oyüzden devrenin simülasyondan çok reel olarak çalıştığını öğrenemedim hala.

Teşekkürler.

teknikelektronikci

valla dostumm benim sana verdiğim linkteki dosyayı indiripte baktıysan orada isis ile similasyonu çalışıyor bende aynısı yapacam similasyon yapmak istiyorsan 6.2 den yüksek olmalı ben 6.7 ile simile ettim 6.7 yksa sana göndere bilirim neyse bu devreyi yapmak istersen ben sana bu kadar yardımcı olabilirim hadi ii çalışmalar kolay gelsin
                                                         teknikelektronikci

obilgi

Sağolasın 6.7 yi indirmeye çalışıyorum.

Teşekkürler...