LCD ekran onune koruyucu seffaf, cizilmez, anti-glare malzeme

Başlatan mcankaya, 17 Şubat 2017, 23:11:30

mcankaya

Merhaba arkadaslar,

Bir projede kullanmak uzere lcdnin onune gelecek ve lcdyi koruyacak 3mm et kalinliginda seffaf cizilmez ve anti-glare (cok elzem degil olmasada olur) bir malzeme ariyorum. Tasarimdan dolayi seklindeki girintili cikintilar itibariyle malzemeyi cam kullanamiyorum. Temperden %30 civarinda geciyor. Cok fazla firesi var. Sabic markasinin polikarbonat malzemesine yoneldim metre karesine 60euro gibi birsey dediler bu da cihaz basi 30euro sadece bu parca yapiyor. Pleksi fabrikasina gittim cizilmez diye aldim fakat cok cabuk ciziliyor. Sonuc olumlu birsey bulamadim.

Ayrica, bu parcanin lcd gorunur alanin disi gorunmemesi icin siyahla boyatmak (serigrafi, plastik baski gibi) istiyorum.

Sizlerin bir fikri dusuncesi var midir? Yol gosterebilirseniz cok memnun olurum.
aquila non captat muscas!

coco

mcankaya

Yok hocam oyle birsey mumkun degil. Cizilmeye dayanikli olsa bana yeter.

mcankaya

Veya cizilebilir bi malzemeye kaplama yaptirilarak cizilmez birsey yapilabilinir mi?

muhendisbey

Bazı alternatiflerin var:
-Polistren Levha
-Fiberglass
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

ilyas KAYA

solid Polikarbon levha kullanıp üstüne çizilmez cam filmi hatta kurşun geçirmez cam filmi koyabilirsiniz.
Ekran boyutuna göre tablet için kullanılan koruma filmlerimini de tercih edebilirsiniz. Hem fiyat olarak da uygun olur.