uzaktan kumanda

Başlatan gunalhakan, 25 Kasım 2005, 17:06:04

gunalhakan

selamlar..  uzaktan kumandalı  bir dimmer devresi gerekiyor,  bulabileceğim bir  yer bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

herkese kolay gelsin !!!!

bayramonur

Burada dimmer projesi var.

http://www.microchip.com/stellent/idcplg?IdcService=SS_GET_PAGE&nodeId=1824&appnote=en011202

Uzaktan kumanda konusunda da birçok kaynak forumda mevcut.Araştırırsan göreceksin.

Kolay gelsin.

lord

arkadas bunu nerede ne amacla kullanacaksın. benim öyle bir projem var ama. ticari düşündüğüm için şeklini şemalini kodlarini veremiyorum. zaten hazir bir şey paket şeklinde de değil. ne amaçla ne yapmaya çaliştiğini bildirirsen bir şeyler yapmaya çalişiriz.ok. kolay gelsin. :)

otm

merhaba
aşağıda PIC16F84 le yapılmş bir uzaktan kontrol dimmer devresi var
kolay gelsin

Pcb

hex ve asm dosyalarıyla diğer bilgilerse aşağıda

www.uniteknik.com/dosya/remote.zip

gunalhakan

yardımlar ve önerileriniz için çok sağolun ben bi devre buldum arkadaşlardan..  
bu arada odamdaki lambanın ışığını arttırıp azaltırken kullanıcaktım..
yani hali hazırda kullanılan dimmer lerin uzaktan kumandalısını yapmaya niyetliyim...

merak edenler varsa bendeki devreyi gönderebilirim ...

herkese kolay gelsin....

aster

Alıntı yapılan: "gunalhakan"merak edenler varsa bendeki devreyi gönderebilirim .....
Arkadaşım devreyi kimseye gönderme, burada forumda böyle bir uygulamamız yok

Ana sayfada --Download, Upload, Gruplar, Linkler--bölümümüz var orada dosyalarımızı koyduğumuz yerlerimiz var

mümkünse oradaki yerlerden birine koyalım isteyen herkes alsın, böylece seni kimse rahatsız etmemiş olur, alakan için sağol

balkes10

lord
bu cevreyi bir bebeğim var malum loşışık istiyor kerata olmuşta uzaktan kumandalı olsun diyorum yardımcı olursan sevinirim
SADECE ŞAHLAR HAMLELERİ ÖNCEDEN SEZER

lord

balkes10 arkadaşım slm. öncelikle tabiki yardimci olmaya çalişirim ama dedğim gibi hazir bir şey yok. nasil yapilacaği biliyorum işlerim yoğun olduğu için fazla detaylara giremiyorum buradaki herşeyide mümkün olduğunca gündelik ve hizli bir şekilde gözden geçirip okuyorum. neyse dimmer tamam, uzaktan kumanda infrartuj mu rf mi olacak kendi planini tasarımı yap takildiğin yerleri yaz sor program kisminda anlayip anlamdiğini bilmiyorum o konudada yardimci olmaya çalişiriz. ama öncelikle kendin uğraşmak zorundasınız hazir birşeyler beklemeyin lütfen. haydi kolay gelsin mesajlarini atarsin akşamlari ben gündelik takip ediyorum...  :)  :)  :)

balkes10

zaten önemli olan program kısmı değil mi devre kısmı kocaman bir klasik zaten
SADECE ŞAHLAR HAMLELERİ ÖNCEDEN SEZER