Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

PIC ile Display'li Saat

Başlatan elektro88, 22 Aralık 2005, 23:38:52

elektro88

Arkadaşlar merhaba ben pıc ile dijital saat yaptım fakat çalışmadı bana çalışan display li saat devresi olan arkadaşım varsa yollaya bilirmi??
yalnız display ler büyük olucak ama ben trans.ile hallderim yardımlarınızı bekliyorum...

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: "elektro88"Arkadaşlar merhaba ben pıc ile dijital saat yaptım fakat çalışmadı bana çalışan display li saat devresi olan arkadaşım varsa yollaya bilirmi??
yalnız display ler büyük olucak ama ben trans.ile hallderim yardımlarınızı bekliyorum...

Genelde devreler zart diye calismaz zaten. Hastaliklari duzelte duzelte
ilerlersin. Ve sonunda yeter dedigin bir noktada devren bitmis olur.
Devreyi yapip-calistiramadiysan problemin kaynagini bulman daha iyi olur.
Baska devrelerde hemen calismayabilir cunku...

timpati

şu ünlü MURPHY ne güzel demiş:

"üzerinde yeterince uğraşılan HER DEVRE çalışır"
why mr. anderson, why ?

obilgi

"ETE" ustanın harika bir saat projesi var. Tüm konuyu okumanı tavsiye ederim.

https://www.picproje.org/index.php/topic,5625&highlight=

Kolay gelsin

prof77

Tecrübe  hayatta yenilen kazıkların toplamıdır.
sen eniyisi birazdaha çaliş bu konuda hocam.

CaFFeiNe

Alıntı yapılan: "prof77"Tecrübe  hayatta yenilen kazıkların toplamıdır.
gerçekten çok doğru :)

prof77

elektro88
proteus schematic ve pcb programın da senin istedigin saat vardır
bu bir örnektır. :roll:

_PICMAN_

Arkadaşlar Size kendi yaptığım saat/termometre devresini tavsiye ediyorum.

PCB ve yerleşim planı dahil...
http://www11.brinkster.com/eloumut/devreler2/devre.asp?id=95

OG

_PICMAN_
Sitenin ziyaret edilmesini istiyorsun fakat lüzumsuz bir duvar örmüşsün. Eminim ki çok kişi bu duvarı görünce sayfayı kapatıyor.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

POWER

Evet ORG arkadaşım sana sonuna kadar katılıyorum.Bende o duvardan geri döndüm.Artık şifreleri aklımda tutamıyorum.
TB6BKG

_PICMAN_

Merhaba arkadaşlar;

Ben sitemin ziyaret edilmesi için uğraşmıyorum !!! Zaten her gün ziyaret eden kulalnıcılarım var.

Her türlü eleştiriye açığım. Ben sadece siteme kimler gelmiş neleri incelemiş bunun için kendi asp bilgilerimle kulalnıcı sistemi hazırladım.

Sitedeki çoğu devrelerin PC, PIC programları ve devre tasarımları bana atittir. Sayfayı kapatmanız beni ilgilendirmez ben sadece ilgili başlığı görünce kendi yaptığım ve en son eklediğim güzel bir saat/termometre uygulamasını verdim.

Ben sadece bu forumda PIC uzmanı olarak bir şeyler paylaşmak istiyordum ama anladımki tepki alıyorum. Artık bu forumda yazmıyacam !!!

Şunu unutmayın Bilgi Paylaştıkça Değerlidir...
Türkiye' de paylaşımcı insanlar gittikçe azalıyor...

Saygılarımla PICMAN

OG

Alıntı YapArtık bu forumda yazmıyacam !!!
Yapıcı, iyi niyetli eleştirilere alınmamanız gerek. Tercih sizin elbette.

Edit;

Sitenize şimdi girdim. Paylaşmaktan bahsetmişsiniz ama yalnızca hex paylaşmışsınız. Bu asla bir paylaşma değildir. İnsanlar ne öğrenecekler hex dosyasından, nasıl bir bilgi bu?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: "_PICMAN_"Şunu unutmayın Bilgi Paylaştıkça Değerlidir...

Bill Gates iki kişinin bildiginin h.h. bir önemi yoktur diyor.

Burada paylaştığımız şeyler çok özel şeyler değil ama buna hepimizin az-çok ihtiyacı var. Buna yardımlaşma diyelim. Dünyada 40 yıldır kullanıla-gelen tekniklerden bahsediyoruz.

Bir de BEN merkezcil yapılan işlerin başarısı o insanın kapasitesi ile sınırlı kalıyor. Oysa bu sitede BEN diyen birisi yok. Onun için insanlar nispeten rahat. Ve paylaşımcı.