Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

yeni bir yahoo group daha

Başlatan seco06, 31 Aralık 2005, 21:50:11

seco06

http://groups.yahoo.com/group/sebahattin

bundan sonra burada istediğiniz projeler ve yardımlar olacak hemde ücretsiz. bilgi paylaştıkça artar.
son zamanlarda şunu farkettimki bazı insanlar burayı ticaret amaçlı kullanmaya başladılar.
msn: sebahattin_erarslan@hotmail.com

Petek

Seco,

bazen ticaret yapmak ta gerekiyor. Seni rahatsız eden ticaretin büyüklüğü nedir? Ne kadarlık bir malzeme siparişi verirsek seni rahatsız etmez? Örneğin ben İstanbuldaki arkadaşlardan ihtiyaç duyduğum bir ürünü ücreti mukabili istesem bu ticaret olur mu?
Alıntı Yapson zamanlarda şunu farkettimki bazı insanlar burayı ticaret amaçlı kullanmaya başladılar.
Bu ifadeyi biraz açabilirmisin. Yoksa kendi üzerime alınacağım.
“Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur” A.Einstein

seco06

şöyleki ; bazı çok basit devreleri dahi para ile satmaya kalkan insanlar var.Sen neden üzerine alındın anlamadım ama sanırım bu sınıfa girmiyorsun.Ben sadece burasının bir forum sitesi yani bilgi paylaşma yeri olduğunu anlatmak istedim.Tabiki eemeğin ücreti olmalı ama bilgilendirmenin değil.Yani yardımın

Petek

Hocam el yapımı ise neden satmasın. Bazen ihtiyacı olanın zamanı olmaz. Burada çok kişi elindeki fazla malzemeyi satmıştır. Bunda bir anormallik yok.  Birinin ihtiyacı olmaz, başkasının olur. Çok basit JDM programlayıcıyı burada birisi 4-5 YTL ye satıyorsa bu ticaret değildir. Böyle ticaret olmaz. Bahsettiğiniz bir iki mesajda 50-60 YTL fiyat varsa bu da ticaret sayılmaz, sadece böyle bir ürün bu fiyata var denir.

Yanlış anlamışsam yada yanlış yazıyorsam özür dilerim, ama böyle düşünüyorum ...
“Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur” A.Einstein

seco06

Tamam hocam ama ben paylaşmaktan yanayım .Benimde ticari anlamda projelerim var.Ben bu işi 15 yıldır yapıyorum.Elektronik konusunda da bir şirket sahibiyim.Yardım etmeyide severim :lol:

picusta

à Seco06 Burayi baska bir elektronik içerikli site ile karistiriyo olmayasin? (Neydi adi e-...). Moderatörler sagolsun, bu konuya harbi titizler.

aster

seco06, sorun nedir?
bu forumda kim nerde neyi kaça satmış yerini gösterirsen beraber bakalım istersen
hem sonra verdiğin gurupda yahooda yok gözüküyor, inşallah sonunda bir art niyet çıkmaz, öyle umuyorum

seco06

aster kardeş birincisi o group yahooda var ikincisi ne gibi bir art niyet olacak mış onu anlayamadım

picusta

Peki Seco06 üçüncü olarak, hani su ticari olay, hakkinda ne diyorsun?
Veya ne diyemiyorsun da yanildiginin anliyorsun?

aster

pardon evet varmış, özür
sorumun 1 cisine yanıt vermediniz?

OG

@seco06 kardeşim

Burada elbetteki yaşamak için herkes bir türlü iş/ticaret yapıyor. "Hedefi site içi ticaret olan ve yapan kişiler var" dersen alınma ama gerçekten anlamsız olur.

Bununla beraber herkes gibi sen dahi istediğin taktirde BURADA göreceğin gibi kendine ait web siteni yayınlayabilir, bir nevi reklam yapabilirsin. E-mail ile insanların sana ulaşmasını sağlayabilirsin. Benimde kendi çapımda bir firmam var ama farkında isen oraya kayıt bile yapmadım. Çünkü buradaki kaç kişiye ne hacimde bir ticaret yapabilirsin hesab et bakalım. Zaten buradaki geneli öğrenme/öğretme amaçlı toplanmış insanlar kendi çaplarında işler ile meşgul oluyor, takıldığı yerleri rahatlıkla burada soruyor ve cevabını alıyor bu insanların bundan daha kazançlı ticareti olabilirmi. Arada gitmiş gelmiş birkaç küçük şeyi ticaret görmek çok basit kalmazmı (şahsımla alakalı hiçbir küçük/büyük ticaret olmadı).

Aynı zamanda bazı ihtiyaçlarınız olur ki çözemezsiniz o zaman bu site yine bir nimettir, yapabilecek arkadaşı tespit eder pm/email yolu ile ulaşır ve site haricinde yaptırırsınız. Bu gibi ticaretimiz var ve her zaman olabilir.

Veya elinizdeki sample türü birkaç malzemeyi bir arkadaşınız ister ise ona bir fiyat ile gönderirsiniz ki bu da ticaret değildir.

Bunların dışında ortalığa çıkıp da falanca cihazı yaptım adedi şu kadar toptan bu kadar derseniz işte o zaman bu site bozulmaya başlar. Bu sebeple olmuş veya olası bu tarz haraketler engellenmiş ve engellenecektir.

Size aster sormuş, kim  ne yapıyor diye. Cevap bekliyor ki müdahale etsin demi. Eğer varsa söylersiniz yoksa da ortalığa gelen sözün muhatabı herkes olur.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.