Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

LCD neden bozulur??

Başlatan mihri, 01 Şubat 2006, 01:33:30

mihri

pbp ile bir program yazdım 16f877 kullandım devreyi çalıştırdım gayet iyi çalışıyodu sonra bi daha çalıştırdım lcd nin birinci satırı boydan boya beşinci karaktere kadar görünmez oldu LCD yi kalerüfer peteğinin üstünde biraz ısıttım çalıştı daha sonra tekrar gitti bidaha birinci satır çalışmadı neden olbilir programla ilgili değildir heralde. Çünkü farklı programlar denedim aynı. Üstelik LCD yi boşta çalıştırdığımda kontrast sonuna kadar açık bahsettiğim satır kararmıyo. Bilmeden LCD ye bişeymi yaptım acaba?
"Eppur si muove!"

argeelektronik

ben birçok cihazda lcd kullanıyorum bozulduğunu hiç görmedim, sizin sorununuz nemden kaynaklanıyor olabilir yada temassızlık olabilir, nemi veya temassızlığı ortadan kaldırmak için lcd yi dağıtıp yeniden toparlamanız gerekecek dağıtması kolay olur  ;)  eğer toplayabileceğinize inanıyorsanız lcd yi açın ve kart ile ekran arasındaki
"letken plastik" şeridi hırpalamadan temizleyip yerine takın işe yarıyabilir .
Altında Çürümekten Kurtulamıyacağın Topraklar Üzerinde Böbürlenerek Yürüme, Üzerine Tükürmeye Bile Miğdenin kaldıramıyacağı Kurtçuklara Yem Olacak Bedeninle...

mihri

LCD zaten bozuk denemekten zarar gelmez. Saol.
"Eppur si muove!"