PIC BASIC PRO İLE PROGRAMLAMA Dersleri

Başlatan byka, 19 Ekim 2002, 03:59:25

byka

DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php

Veli B.

picci

Site adminin linki brinkster... Brinkster Günlük kb sınırlaması koyuyor herkesin dersi okuya bilmesi için başka bir siteye

upload etse ii olur diye düşünüyorum ....

cozturk

Acaba tüm kullanıcılar için mi bir sınırlama var yoksa herkese ayrı ayrı mı?.  Sabahın 6 sında indirmeye çalıştım. 2 gündür

pc kapalıydı.

Sanırım günlük toplam bir limit var. (tüm kullanıcılara) Yoksa cookies klasöründen ilgili cookie yi silerek kolayca indirmek mümkün olabilirdi.

promethius

evet arkadaşlar haklısınız şuan server ile ilgili birtakım problemler var uzunca bir süredir site kapalı durumda band genişliği sınırlamasının nedeni henüz bizde çözemedik ama en kısa zamanda siteyi yeni bir host'a taşıyıp siteyi tekrar kullanılır durumu getiricez

ruzgar78

Arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var,

16f628 kullanıyorum basit bir program yazdım. Ama sonsuz döngüye gelince program reset atıyor.bunun olmaması için wdt kapattım ama yine belli bir zaman aralığıyla yapıyor 20 dk bir
BASLA:
IF PORTA.0=1 THEN
PORTA.3=1
ELSE
PORTA.3=0
GOTO BASLA
ENDIF
YAP:
IF PORTA.3=1 THEN
PORTB.1=1
PAUSE 6000 ' 6 SN BEKLE
PORTB.0=0
IF PORTA.3=1 THEN
PORTB.2=1
PAUSE 5000
PORTB.2=0
GOTO IZLE
END

IZLE:
IF PORTA.0=1 THEN
PORTA.3=1
ELSE
GOTO BASLA
ENDIF
GOTO IZLE

PROGRAM BELLİ BİR ZAMAN SONRA WDT Yİ DEVREYE SOKARAK İPTAL ETSEMDE ZORLAYARAK RESET ATIYOR BU DURUMDA PROGRAM YAP: ETİKETİNİ TEKRAR İCRA EDİYOR BU DURMDA BENİM İÇİN SAKINCALI WHILE WEND DENEDİM ONDADA AYNI SORUN ÇIKTI.

WDT İPTAL ETTİM YİNE AYNI  DÜŞÜK VOLTAJ SİGORTASINI İPTA L ETTİM YİNE AYNI.
RESET ATIYOR.

SONSUZ DÖNGÜ DE KOŞUL SAĞLANINCAYA KADAR BEKLEMESİ GEREKİYOR BUNUN İÇİNDE SONSUZ DÖNGÜYE SOKMAKK DURUMUNDAYIM PİC DE  DOĞAL OLARAK WDT ÇALIŞTIRIYOR.
BU KONUDA BAŞINA BÖYLE BİŞEY GELİPDE NASIL KURTULDUĞUNU SÖYLEYECEK ÇÖZÜM SUNACAK ARKADAŞLAR ARIYORUM.
SAYGILARIMLA
ARKADAŞLARKAFAYI YEMEK ÜZEREYİM

YANİ  BİR KOŞULA BAĞLI OLARAK ÖRNEĞİN PORTA.0=1 İSE SUNU SUNU YAP  EĞER PORTA.0 HALA 1 İSE DURUMUNU KORU YANİ PORTA.3=1 OLSUN SÜREKLİ .YAP ETİKETİNE DALLANMASIN.PORTA.0 IN DURUMUNU BEKLESİN.

NELER YAPABİLİRİM DENEMEDİĞİM İŞ KALMADI WDT İYİ BİR ÖZELLİK AMA BU  DURUM İÇİN DEĞİL ZANNEDİYORUM. ARKADAŞLAR BAŞINA  BÖYLE BİR DURUM GELEN VAR MI?

Tagli

ruzgar78, lütfen bir konuyu birden fazla yerde açma.
Gökçe Tağlıoğlu

ruzgar78

hocam siteyi uzun zamandır kullanmıyordum. o yüzden önce yanlış yerde açtım.Sonra doğru yerde tekrar açtım.
3 haftdır konuyla igili denemeler yaptım.ama hep aynı sorun 20 dk bir reset atıyor

adoka

Ben elektronik okumadıgım halde bu ise gonul vermis bir amatorum kendi gayret ve merakımla picbasic pro yu baslangıc seviyesinde ogrendim ve ogrenmeye de devam ediyorum.Sitemizde gordugum kadarıyla bu konuda bir cok ders ve ornekler mevcut fakat gelin gorun ki makale seklinde anlatılan bu derslerde zaman zaman ben ve benim gibi amator arkadaslar icin anlasılamayan noktalar oluyor...Acaba burda ne demek istedi bu nasıl oluyor su nerden geldi vs. gibi.Affınıza sıgınarak siz ustadlardan ricam belli konuları uygulamalı olarak gosteren(isis)konuları video seklinde siteye koymanız.Sizlerde taktir edersiniz ki gorsel egitim cok daha anlasılır ve kalıcı olur.Bu isi bir kisiye yıkmak deilde bir kac arkadas gonullu olsa ve her arkadas ayrı bir konuyu anlayabilecegimiz sekilde anlatsa inanın cok buyuk sevap islemis olursunuz.Ornegin ben kesme,pwm,seri iletisim gibi konuları bilmiyorum.Eminim benim gibi dusunen baska arkadaslarda vardır.Muhtemelen de bu konu gecmiste konusulmustur,yinede, belki bir umut diyerek konuyu sizlerle paylasmak istedim...Herkese saygılar...
Ayrıca konuyu yanlıs yerde acıtıgım icin ozur diliyorum...
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)

Walkman

Alıntı yapılan: adoka - 31 Ocak 2011, 21:25:55
Ben elektronik okumadıgım halde bu ise gonul vermis bir amatorum kendi gayret ve merakımla picbasic pro yu baslangıc seviyesinde ogrendim ve ogrenmeye de devam ediyorum.Sitemizde gordugum kadarıyla bu konuda bir cok ders ve ornekler mevcut fakat gelin gorun ki makale seklinde anlatılan bu derslerde zaman zaman ben ve benim gibi amator arkadaslar icin anlasılamayan noktalar oluyor...Acaba burda ne demek istedi bu nasıl oluyor su nerden geldi vs. gibi.Affınıza sıgınarak siz ustadlardan ricam belli konuları uygulamalı olarak gosteren(isis)konuları video seklinde siteye koymanız.Sizlerde taktir edersiniz ki gorsel egitim cok daha anlasılır ve kalıcı olur.Bu isi bir kisiye yıkmak deilde bir kac arkadas gonullu olsa ve her arkadas ayrı bir konuyu anlayabilecegimiz sekilde anlatsa inanın cok buyuk sevap islemis olursunuz.Ornegin ben kesme,pwm,seri iletisim gibi konuları bilmiyorum.Eminim benim gibi dusunen baska arkadaslarda vardır.Muhtemelen de bu konu gecmiste konusulmustur,yinede, belki bir umut diyerek konuyu sizlerle paylasmak istedim...Herkese saygılar...
Ayrıca konuyu yanlıs yerde acıtıgım icin ozur diliyorum...

Ben elektrik elektronik öğrencisiyim ve dediklerine harfiyen katılıyorum