güç kaynağı şeması için yardım

Başlatan ydurman, 03 Mart 2006, 17:04:48

ydurman

Herkeze merhaba. Ben 0-35, V 0-7 A ayarlı, mümkünse kısa devre korumalı, iyi çalışan bir güç kaynağı şeması arıyorum. Yardım edebilirseniz sevinirim. Herkeze teşekkürler.

otm

merhaba
st nin L4970A entegresini incelemenizi tavsiye ederim.bu entegre normalde 5-40 volt arası 10 amper güç verebiliyor.ancak 5 voltluk referans gerilimini 7905 ile sıfıra çekerseniz 0-35 volt 10 amper kısadevre aşırı yük ve ısıl koruması olan güzel bir güç kaynağı elde etmiş olursunuz.

ydurman

Teşekkürler otm2002 önerini dikkate alıcam. Yalnız ben acemiyim bir şema benim daha çok işime yarardı. Yardımın için teşekkürler.

otm

merhaba
sanırım aşağıdaki devre işinize yarar
kolay gelsin

argeelektronik

L4970A mükemmel bir besleme entegresi  ben buna eşdeğer hiçbir besleme devresi görmedim bunu neredeyse tüm cihazlarımda kulalnıyorum tek bitanesi bile sorun çıkarmadı net 10 amper veriyor 10 amperi geçmeye kalkınca hemen korumaya geçiyor ve ısı olayıda çok az  fiyatıda baya uygun 6 ytl . tavsiye ederim.
Altında Çürümekten Kurtulamıyacağın Topraklar Üzerinde Böbürlenerek Yürüme, Üzerine Tükürmeye Bile Miğdenin kaldıramıyacağı Kurtçuklara Yem Olacak Bedeninle...

ydurman

Herkeze teşekkür ederim. Şema kesinlike işime yarar, şema için ayrıca teşekkürler.

hunter

Alıntı yapılan: "argeelektronik"L4970A mükemmel bir besleme entegresi  ben buna eşdeğer hiçbir besleme devresi görmedim bunu neredeyse tüm cihazlarımda kulalnıyorum tek bitanesi bile sorun çıkarmadı net 10 amper veriyor 10 amperi geçmeye kalkınca hemen korumaya geçiyor ve ısı olayıda çok az  fiyatıda baya uygun 6 ytl . tavsiye ederim.

bu entegre ile akım ayarlaması da yapılabiliyor mu?
Saygılar