pıc 16F877

Başlatan nasuhmtb, 31 Mart 2006, 18:54:42

nasuhmtb

slm bana acil pıc 16F877 hakkında yardım edebilir misiniz iç yapısı hakkında ve özellikle de analog dijital giriş hakkında a/d
yapacağım termometre devresinde ısı sensörü kullanacağımdan proteustaki simulasyonda port a.1 ve 3. bitlerinin analog dijital çevirici olduğunu buldum ama ısı sensöründen gelen 10 mv gerilimi çıkışta yarısı kadar görüyorum yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

argeelektronik

Aşağıdaki linkte pic16f877 ile ilgili Türkçe döküman var bunu daha önce bir arkadaşımız picprojede yayınlamıştı ben de başka birinden aldım yayınlayan arkadaşımızın kim olduğunu bilmiyorum ama ona teşekkür ediyorum .

PİC16F877 TÜRKÇE
Altında Çürümekten Kurtulamıyacağın Topraklar Üzerinde Böbürlenerek Yürüme, Üzerine Tükürmeye Bile Miğdenin kaldıramıyacağı Kurtçuklara Yem Olacak Bedeninle...

teketek

@argeelektronik verdiğiniz döküman çok makbule geçti.ne kadar teşekkür etsem azdır.
Bilgi fark yaratır..

stlg

Sevgili nasuhmtb
Arkadasım a/d ceviricilerde referans voltajı cok onemlidir referans gerilimini dogru hesapla kolay gelsin
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.