PC Power

Başlatan elektro_ery, 12 Mayıs 2006, 22:58:18

elektro_ery

Beyler Ben PC Power larını tamir etmeye başladım birkaç tanesinle uğraştım ama çalışmadı birisi dediki anakarta giden kablolarda YEŞİL ile GRİ yi birleştirilmedimi çalışmıyormuş yani tetikleme gibi bişeymiş doğrumudur acaba bunun püf nktaları arızaları nelerdir..?
[/URL]

OG

Yeşil ile siyah.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

YARGICH

Hocam çelişki yaratmak istemem ama bende Yeşil Gri diye hatırlıyorum. Eğer bozulmasından korkuyorsan tavandan indirir denerim :D
Uçurtmalar, rüzgarın kuvvetiyle değil, rüzgara karşı koydukları direnç ile yükselirler.

aYe

Selam,

1 +3.3Vdc Orange
2 +3.3Vdc Orange
3 GND Black
4 +5Vdc Red
5 GND Black
6 +5Vdc Red
7 GND Black
8 PWR-OK Gray
9 +5Vdc  Purple (VSB standby Voltage)
10 +12Vdc Yellow
11 +3.3Vdc Orange (brown is 3.3Vdc sense)
12 -12Vdc Blue
13 GND Black
14 PS-ON Green
15 GND Black
16 GND Black
17 GND Black
18 -5Vdc White
19 +5Vdc Red
20 +5Vdc Red

PS-ON girişinde pullup vardir.

Yani çalıştırmak için yeşil-siyah kısa devre edilmeli.

İyi çalışmalar.
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

e3

Tatlısukurnazı hocam.Dediğiniz gibi power ların yeşil ve siyah kablolarını bağlamıştım ben matkap kullanıyordum.Çok güzel çalışıyor. :D Ama dikkatimi çekmişti: Yeşil ile gri yi bağlayınca da çalışıyor ama matkabı bağlayınca sanki matkaba kare dalga sinyal verir gibi tetiklemeli olarak çalışıyordu.Bi bu dikkatimi çekmişti.O da belki benim supply den kaynaklanıyordur. 8O  :D İyi günler 8)
.eem.

Klein

bağlantılarda Gri Power-ok olarak belirtilmiş. Güç kaynağının çalıştığını ifade ediyor . Power-On ucu 0 olunca güç kaynağı çalışıyor. Bu durumda çalışınca Power-OK ucu 1 seviyeye çıkıyor ve güç kaynağı tekrar OFF konumuna dönüyor. ve Off konuma dönünce Power-OK ucu yine 0 oluyor ve kaynak çalışıyor. Bu böylece devam ediyor. Muhtemelen darbelerinin sebebi bu.

mame

bende onlardan bolca tamir ettim test icin yeşil siyah yada yesili dısına metalede değdirsen olur icindede genelde condansatör yada diod gidiyobüyük olanlar yani kolay gelsin.
bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

POWER

Bende bu güç kaynaklarıyla çok uğraştım.Çalıştırmak için siyah ile mavi yada yeşil renkleri birleştirmek gerekiyor.Yani tam bir standart yok anladığım kadarıyla.Genelde yeşil daha ağırlıkta.
TB6BKG

Erol YILMAZ

Kafa karıstırmaya gerenk yok.
Sekil boyle... COM un yanına Kısadevre yaptınız mı tamam.
COM lar genelde siyah oluyor.
PS_ON ise genelde yeşil. :D

POWER

Bende genelde yeşil olur dedim, hocam :lol:
TB6BKG