pic ögrenmek

Başlatan p_rof, 21 Kasım 2006, 10:48:50

p_rof

arkadaşlar pic konusunda yeterli bilgiye sahip değilim ögrenmek istiyorum nerden ve nasıl başlamalıyım yardım edermisiniz saygılarımla  :roll:
FEDAKARLIK OLMAZSA ZAFER'DE OLMAZ (soundimpacttechnology@windowslive.com)

karanu

https://www.picproje.org/main/modules.php?name=News&new_topic=2

buradan baslayabilirsin.picbasic pro basittir.arkadasimiz cok iyi anlatmis.
olmazsa sitede ara.cok dokuman var.kolay gele.

XX_CİHAN_XX

Picbasicpro basittir ancak yeni başlayacaksan temelden(assembly'den) başlamanı tavsiye ederim.ondan sonra ust sevıye dıllere gecersen karşılaştıgın bırcok problemı cok rahat cozersın.otekı turlu başın agrıyabılır.Orhan ALTINBAŞAK ın pic16f84 ile adım adım pic programlama diye bir kitabı vardı pici öğrenemek için aldığım ilk kitaptı.(Altaş yayınevi)
Ben memnun kalmıstım aynı yayın evınn picbasic kitabıda var oda yenı başlayanlar ıcın oldukca guzel ve cokta ucuz.Tavsiye ederim
Kolay gelsin...
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

yalnayak

asm den baslayacaksan kesinlikle altasin kitaplarini tavsiye derim.
baska kitap kaynagi bilmem ama sakın infogate urunleri alıp kafanı karıstırma.
arkadasin dedigi gibi asm den baslaman cok yararlı olacak.
Kızımın iffeti batmakta rezîlin gözüne... Acırım tükürüğe billâhi, tükürsem yüzüne..! MEHMED AKİF ERSOY  Kardan Adaminla,GUNES'e calim mi satiyorsun?

MICROCEBEL

Bende diğer arkadaşlar gibi asm den başlamanı tavsiye ederim.Birde çalışmalarını yaparken asla komut ezberlemek için uğraşma zaten kullanırken öğreneceksin herbirinin ne iş yaptığını.Kolay gelsin...

TAYM

bende diğer arkadaşlara katılıyorum.
ve önce asm'yi öğren diyorum. ben ilk başladığımda
hocam bana önce asm'yi öğrenmem gerektiğini söylediğinde pbp gibi
kolayı varken neden asm öğreneyimki diye düşünüp oldukça zorlanarak
asm'yi öğrenmiştim. tabii sonradan pbp'raya geçtim. ama hala keşke asm kullanmaya devam etseydim diyor hatta bazen nostalji olsun diye asm ile
kod yazıyorum. çok "cool" geliyo bana :)

XX_CİHAN_XX

Arkadaşlar hernekadar C ,pbp vs.. varken asm kullanmak hamallık gibi gelsede asm programcılıgın temelıdır.Dolayısıyla temeli saglam olan bina hiçbirzaman yıkılmaz.Belki kurdugunuz inşaatlar 3 ayda degıl 6 ayda biter ama onemlı olan binanın saglam olmasıdır.Sonra kurdugunuz binalar Veli GÖÇER gibi göçmesin :)
Temeli asm ile oturttuktan sonra dıger dıllerlede hızlı kat cıkabılırsınız ama unutmayın burada onemlı olan hızlı kat cıkmak degıl saglam bina yapmaktır :D
Saygılar...
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

p_rof

yardımlar için saygılarımla sağol un
:roll:

p_rof

karanu arkadaşım sayfada altta yazan ders notlarını indir bölümüne tıkladıgımda dosya silinmiştir diyor alamıyorum yardım  :roll:

XX_CİHAN_XX

Evet zaman aşımına ugramıs gercı aynı notlar yazılı metın olarak verılmıs ındırmene gerek yok sayfa uzerındende calısabılırsın.öncelikle bu konuları anlatan temel sevıye cok guzel başlangıc kıtapları var onlardan bırını alarak başlaman cok daha faydalı olur.