ccs öğrenmeye yeni başladım

Başlatan aykut54, 09 Temmuz 2007, 19:33:59

aykut54

MERHABA
bugünden itibaren ccs  öğrenmeye başladım biraz birşeyler öğrendim ancak bayağı zor geldi

ccs bulunan kodlar nelerdir ve bunların  açıklaması lazımda picproje e dergi
ccs notlar sitede bir kaç döküman var aldım ancak yeni olduğum tam manasıyla anlayamadım

pic  basic te örneğin kodları açıklması var lcdout .[veri,veri]
bunun gibi ccs kodlarının açıklaması elinde olan arkadaşlarımız bir yardımda bulunursa çok muhteşem olur

selametle
hayırlı akşamlar

M_B

merhaba hayırlı aksamlar
Forumda mıcrocell ve mursell arkadasların uygumalama deneme calısmaları var. basit uygulamaları ınceledıkten sonra bıraz da mantıgını kavrarsan dedıgın gıbı zor bır dıl degıl. Bende yavas yavas ogrendıgım ıcın burdan arı dıyorum. İlk basta zor gıbı gozukur ama aslında degıl.
kolay gelsın
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

digifuzyon

ccs nin kendi help ni kullan orda her kodun açıklaması ve nasıl kullanıldıgıyla ilgili örnekler var

Cetinal

sevgili @aykut zaten siteden aldığın dökümanlarda hem komutları nasıl kullancağın var hemde

en basitinden led yakıp söndürmekten lcd ye adc ye 7 segment işlemleri,,seri haberleşme filan hepsi var  ccs nin examles klasörü içinde de aynı zamanda A dan Z ye tüm örnekler var

kolay gelsin

cenkishan

SLM aykut senin picbasic calısmalarını inceledim.PİC basic kısıtlıdır buyuk işlerde tıkanırsın.sende C ye bulasmak istiyorsan bence Hi-techten basla CCS C hiç baslama  derim yok ben hazır kodlar ccs c de daha cok. onlardan faydalancam ve bu kadarı yeter  dersen ccs c ogren, AMA bir programci olarak yazilimi kodlara tumuyle hakim olmak istiyorum dersen ne oldu ne bitti yazılmda benden sorulsun dersenHİ-TECH.bende 3 hafta ccs kullandım ama yazdıgım programlarda hex kod asm yazdıgımdan daha cok buyudu ve  pic memory cabuk doldu.picin ID ayarlarını bozdugunu ogrendim pic sapıttı.zor toparladım zorla calıstı.BELKİ CCS C  fanatikleri vardır kızdırmayalım.BEN  3 senedir ASSEMBLY kullanıyorum.VE bir haftadır hitech ogreniyorum hi-tech yeni arayuzu ile cok guzel.ve cokta zor gelmedi.
http://picproje.org/index.php/topic,16195 HITECH BURDA BİLGİ VAR.
Bir bit olsam dolaşsam C de byte byte